KARMA COFFEE

Karma Coffee sme založili v roku 2017 po návrate na Slovensko. Pomohla nám k tomu naša spoločná vášeň pre výberovú kávu. Za základné piliere našej firmy považujeme kvalitu, ústretovosť a odbornosť. Pomocou seminárov, prednášok, školení a formou cuppingov sa snažíme ľuďom nastaviť iný pohľad na kávu, priblížiť rozmanitý a pestrý svet výberovej kávy. Stojíme za projektom Battle of Baristas Liptov, kde svoje umenie pre verejnosť predvádzajú amatérski ale aj špičkoví baristi z rôznych kaviarní Slovenska. Dušou a telom Karma Coffee je Dorota a Michal, ktorí vytvorili koncept kaviarne s vlastnou pražiarňou kávy.

Pražiareň Karma Coffee Pri výbere káv sa zameriavame hlavne na maximálnu čerstvosť a preto našu ponuku pravidelne každé 3 mesiace obmieňame na základe sezónnych zberov v rôznych kútoch sveta. Nakupujeme výhradne prémiové odrody arabiky, ktoré pražíme na 5 kg plynovej pražičke Golden roaster. Preferujeme štýl omniroast, kedy najviac vynikne unikátna a jedinečná chuť kávy. Každá várka je pred a po pražení starostlivo kontrolovaná a ručne balená.

Kaviareň Karma Coffee sa nachádza priamo v srdci Liptovského Mikuláša, na adrese Námestie Osloboditeľov 75/14. Ponúkame Vám 25 miest na sedenie, ktoré v lete rozširujeme o ďalších 16 miest na vonkajšej terase. Popri základných druhoch kávy na báze espressa a mlieka ponúkame aj filtrovanú kávu a sezónne kávové nápoje.

V ponuke nájdete aj široký výber čerstvých koláčov od miestnych dodávateľov, nealkoholické nápoje a remeselné fľašové pivo zo slovenských mikro-pivovarov.

Som Michal Makovič a v Karma Coffee mám ako head barista na starosti chod kaviarne. K výberovej káve som sa dostal v roku 2014 a dodnes si pamätám intenzívnu chuť super sladkého ovocného espressa. Obľubujem naturálne a v poslednej dobe aj experimentálne spracované kávy z Kostariky, Salvadoru a Hondurasu. Najčastejšie vo forme espressa, či ako flat white.

V roku 2019 sa mi podarilo vyhrať Barista cup of Ostrava a získať takisto aj 4. miesto v hlavnej kategórii Barista na Majstrovstvách Slovenska.

Popri práci vediem školenia, organizujem cuppingy a workshopy zamerané na senzoriku.

Volám sa Dorota Makovičová a mojimi rukami prejde každé zrnko kávy v našej firme. Zaoberám sa výberom a nákupom zelenej kávy, a mojou hlavnou náplňou je praženie, ktorému sa venujem od roku 2017. Keďže mám rada prirodzenú a sladkú ovocnú chuť kávy, preto preferujem svetlejšie praženie v štýle omniroast, kedy vynikne unikátna chuť každého zrniečka.

Milujem kávu z afrického kontinentu najmä z Etiópie, Rwandy a Kene. Skôr ako espresso si dám skvelý filter a z mliečnych nápojov mám najradšej cappuccino.

newsletter

Prihláste sa k odberu noviniek.

Zadaním emailu vyjadrujete súhlas s našimi zmluvnými podmienkami a pravidlami ochrany osobných údajov.

karma coffee

Kaviareň a pražiareň kávy v centre Liptovského Mikuláša.


Prevádzka

Námestie Osloboditeľov 75/14
031 01 Liptovský Mikuláš, SR

Prevádzkové hodiny
Pondelok – Piatok  |  8:00 – 18:00
Sobota  |  10:00 – 17:00
Nedeľa  |  11:00 – 16:00